Niekonsekwencje ruchu księżyców w opisie Mariusza Najdy

Przypomnijmy rysunek C. z rozważań Mariusza Najdy o Księżycu.
Oto on:

A następnie przypatrzmy się co Mariusz Najda mówi o ruchu Księżyca na orbicie.
Otóż twierdzi on, że jego orbita [Księżyca] jest zgodna z nachyleniem fali elektro-magnetycznej wytwarzanej przez Słońce, która tworzy w przestrzeni stożek.
Po pierwsze Mariusz Najda w ogóle nie definiuje używanego przez siebie pojęcia tj. "nachylenia fali elektromagnetycznej". Nachylenia względem czego?
Po drugie jest niekonsekwentny: z powyższego, jakże niejasnego opisu można przypuszczać, że chodzi mu o to, że Księżyc podąża po powierzchni stożka. Gdyby tak było, to to jego orbita powinna zachowywać się następująco:


Niestety rysunek C. autorstwa Mariusza Najdy sugeruje, że Księżyc podąża stycznie po powierzchni bocznej stożka tylko zimą i latem, w pozostałym czasie swobodnie wnika i wychodzi ze stożka. A zatem tekst sobie, a rysunek sobie.jak
Widać tu kolejną niekonsekwencję: jak to się dzieje, że potężna fala elektromagnetyczna, która trzyma planety wewnątrz stożka nie radzi sobie z maleńkimi księżycami? I czemu Księżyc krąży wokół Ziemi zamiast krążyć obok Ziemi po robicie równoległej do ziemskiej?
Wszystko to, co w sprawie Księżyca pisze Mariusz Najda jest wyjątkowo niejasne i nieuporządkowane.

Podobne zarzuty dotyczą księżyców innych planet. One również powinny krążyć po orbitach równoległych do orbity "macierzystej" planety, a wszystkie jak na złość krążą wokół nich zgodnie z prawem powszechnego ciążenia Izaaka Newtona.

Powrót


Manifo.com - make your own free website