Księga gości
Uwaga maksymalna długość wpisu to 1023 znaki.

Piotr514 lipiec, 2017

Muszę dopowiedzieć, że pozostałe aparaty powinny być skierowane na południe.

Łukasz Fajfrowski5 lipiec, 2017

Panie Piotrze, oczywiście zachęcam do samodzielnych obserwacji. Od kilku lat amatorsko obserwuję niebo i nigdy nie dostrzegłem zjawiska, o którym Pan pisze.
Modelu Mariusza Najdy nie ma sensu testować, gdyż jest on po prostu niemożliwy geometrycznie. Poza tym dość często występują zjawiska na niebie, których jego model nie przewiduje: np. koniunkcje planet dolnych o górnych. Zresztą wiele przykładów takich zjawisk wymieniłem na stronie głównej.

Piotr515 lipiec, 2017

Właśnie taki mam zamiar, bo zwolennicy płaskiej ziemi namieszali mi trochę w głowie. Z Pana wypowiedzi jasno wynika, że jest Pan nieźle obeznany w temacie. Nie analizowałem dokładnie teorii Pana Najdy, ale myślę, że próbuje on stworzyć coś co tłumaczyłoby wątpliwości. Może prawda leży gdzieś pośrodku? Pozdrawiam.
PS. Przyzna Pan, że mapy rejsów samolotowych są dziwne?

Łukasz Fajfrowski7 lipiec, 2017

Nie uważam, że mapy rejsów samolotowych są dziwne.

Piotr5118 lipiec, 2017

Czy moglibyśmy prowadzić wymianę myśli bezpośrednio, tzn. poza portalem? Nurtuje mnie wiele tematów, które można wyjaśnić choćby poprzez obserwacje nieba. Zgaduję, że ma Pan dostęp do jakiegoś obserwatorium.
Przykład niejasności. Pływy mają cykl 12 - 13 godzin, a powinny występować w cyklu 24 godzinnym, jeśli powodem ma być przyciąganie księżyca.

Andrzej Brolewski9 sierpień, 2017

Widzę, że strona wciąż prężnie działa, to super! Zna się Pan w tym temacie, jak mało kto. Pozostało mi tylko podziwiać :)

TS3 sierpień, 2018

Wystarczy zrobić prosty eksperyment. Dzisiaj to chyba już możliwe bo każdy ma znajomych na całej "płaskiej" czy kulistej Ziemi :D Jeśli dzień na płaskiej i kulistej Ziemi trwa 24 godziny (na płaskim i kulistym zegarku tak samo) to wystarczy połączyć się ze znajomymi na obu półkulach czy obu półkolach i sprawdzać czas pojawienia sie Słońca i czas jego znikniecia! W 24 godziny problem będzie rozstrzygnięty. Pomijam oczywistą oczywistość, że źródło światła z płaskiej powierzchni powinno być widoczne bezprzerwy nawet w postaci brzasku znad horyzontu ale wtedy Ziemia musiałaby mieć kształt co najmniej stożka :D

Przemek1 kwiecień, 2019

Dość stary wątek, ale mam problem: poszczególne filmy czy teksty są ze sobą spójne i zrozumiałe. Jednak porównałem dwie różne rzeczy i mi się nie zgadzają:

https://zapodaj.net/images/27268045d6953.jpg

To obraz Ziemi z 73 km i 5300 km. Ten po lewej z filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=QGyRtL_kO28
DIY Rocket Launch to 96,000 Ft Onboard Video Views of Space & Earth

Ten po prawej z Google Maps.

Chodzi o to, że z niskiej i wysokiej odległości zakrzywienie Ziemi jest PODOBNE.

Nie jestem jakimś płaskoziemcą, ale DLACZEGO?

Łukasz1 kwiecień, 2019

Panie Przemku,
gratuluję inwencji w stworzeniu naprawdę zabawnego żartu primaaprilisowego :)
Dziękuję
Łukasz

« Poprzednia 1 2 Następna »

Dodaj nowy wpis

Manifo.com - make your own free website